تعبیر موضوعی خواب – قسمت ب

خواب دیدن یا رؤیا -۱۴

تعبیر موضوعی خواب – قسمت ب

o       بارداری

برای تعبیر خواب بارداری به افکار درونی خود توجه کنید! یکی از خواب های عجیبی که مردم می بینند خواب باردار شدن است. حتی مرد ها هم این خواب را دیده اند!

اما تعبیر خواب حاملگی چیست؟ دیدن خواب بارداری می تواند معناهای متعددی داشته باشد.

1)     رشد و بالندگی در درون یک فرد باردار، جنینی است که در حال رشد و بالندگی است، اما هنوز زمان متولد شدنش فرا نرسیده است. باردار شدن در خواب یک نماد است و وقتی خواب بارداری می بینید، در واقع مسئله بچه چندان مطرح نیست،  بلکه این خواب بیشتر به خود شما مربوط می شود. می توان گفت حامله شدن در خواب نشان می دهد بخشی از خود شما یا جنبه ای از زندگیتان هنوز در مرحله ی رشد و بالندگی است. شاید این خواب اشاره به اندیشه ای باشد که شما مدتی است آن را در ذهن خود می پرورانید اما هنوز آمادگی عرضه آن به اطرافیان خود را ندارید  و نمی توانید درباره آن صحبت کنید یا در این باره کاری انجام دهید. مثلاً اگر در خوابتان دو ماهه باردار باشید شاید دو ماه پیش مسئله ای به فکرتان رسیده که هنوز در مرحله پردازش است.

2)     ایده ها یا اهداف نو – اگر در خواب ببینید که نوزادی به دنیا آورده اید نشانگر آن است که شما کاری نو را آغاز کرده اید و قرار است تغییری در زندگی تان ایجاد شود. این تغییر ممکن است یک ایده نو، یک پروژه جدید، یک مدل موی متفاوت، یا بینشی جدید به زندگی باشد که خود را به شکل خواب زایمان نشان می دهد.

اگر در خواب دیدید که بچه دار شده اید به سن بچه توجه کنید. مثلاً اگر بچه دو ماهه است، معنایش آن است که دو ماه پیش مسئله مهمی در زندگی شما رخ داده است. همچنین اگر در خواب ببینید که یادتان رفته به بچه غذا بدهید، یعنی باید به هر آنچه که از دو ماه پیش وارد زندگیتان شده، مثلاً پروژه جدید یا هر چیز دیگر، توجه بیشتری بکنید.

3)     شکست یا پشیمانی – اگر در خواب ببینید که باردار شدید و بعد بچه سقط شده، یعنی مسئله ای که وقت و انرژی فراوانی برای آن صرف کرده اید، نتیجه مطلوب نداشته است. همچنین خواب سقط دیدن می تواند به این معنا باشد که قصد داشتید کار جدیدی را شروع کنید، اما از آن منصرف شده اید. اگر خواب بارداری دیده اید، این سوالات را از خودتان بپرسید تا بهتر بتوانید خوابتان را تحلیل کنید:

i          آیا اخیراً به فکر یک چالش جدید، شغل جدید، طرز فکر نو، یا تغییر در شیوه انجام کارها بوده اید؟

ii         آیا ایده ای در سر دارید که هنوز به آن نپرداخته اید، یا آماده نیستید که در مورد آن صحبت کنید؟

iii       آیا برای تغییر در شیوه زندگی یا ظاهر خود برنامه ای در ذهن دارید؟ مثلاً تصمیم دارید مدل مو یا عینک تان را عوض کنید؟

iv      آیا باردارید یا قصد بارداری دارید؟

o       بلوط

تعبیر خواب بلوط این است که شما پتانسیل ایده های جدید و رشد را دارید. همچنین دیدن بلوط در خواب می تواند به این معنا باشد که شما باید نسبت به خود یا دیگران صبورتر باشید.

o       بازیگر

اگر در خواب بازیگری را در حال ایفای نقش در فیلم یا صحنه تئاتر ببینید، تعبیرش این است که شما باید مسئولیت کارهای خود را بیشتر بر عهده بگیرید. اما اگر خودتان در خواب بازیگر شده باشید تعبیرش این است که در بخشی از زندگی تان نقش بازی می کنید.

o       به فرزندی گرفتن

اگر در خواب ببینید کودکی را به سرپرستی گرفته اید، یعنی باید تغییرات تازه ای در زندگی خود بدهید. اگر در خواب ببینید که کسی شما را به سرپرستی گرفته، تعبیرش این است که احساس عدم امنیت می کنید.

o       بازو

دیدن بازو در خواب نمادی است از عمل یا دانش. بالا بردن بازوان در خواب نشانه تعهد است، حال آن که خم کردن آن ها به معنای این است که شما در زندگی تان حالت تهاجمی به خود گرفته اید.

o       بالا رفتن

بالا رفتن در خواب، نشانه احساس آگاهی است. مثلاً اگر در خواب ببینید که از پله ها بالا می روید، یعنی آگاهی و استقلال شما بیشتر خواهد شد. اگر در خواب دیدید که دارید از جایی بالا می روید، تعبیرش این است که شما دارید به طور پیوسته به سوی هدفی که در زندگی دارید پیش می روید. هرچه مقصدی که می خواهید به آن برسید بالاتر باشد، معنایش این است که هدف شما هم بزرگتر است و باید زحمت بیشتری برایش بکشید.

o       بهمن

دیدن بهمن در خواب نشانگر احساسات و عواطف قوی است که ممکن است طغیان کنند. همچنین، تعبیر خواب بهمن می تواند این باشد که شما به دلیل نحوه تفکرتان، در معرض خطر هستید. بهمن در خواب می تواند به این معنا نیز باشد که شما در جنبه ای از زندگی احساس فشار و اضطراب می کنید، و همه مشکلات به شما هجوم آورده اند.

o       بد بودن

اگر در خواب ببینید که حالتان بد است، تعبیرش این است که باید بیشتر بر روی جنبه های مثبت زندگیتان تمرکز کنید تا جنبه های منفی. دیدن بدرفتاری در خواب نشاندهنده عصیان و نافرمانی شما در زندگی است. تعبیر خواب غذای بدمزه یا خراب این است که شما باید بیشتر به خواسته های درونی خود توجه کنید.

o       بالکن و تراس

اگر در خواب ببینید که در بالکن ایستاده اید، یعنی در جنبه ای از زندگی خواستار مورد توجه بودن و شناخته شدن هستید. اگر زیر بالکن ایستاده بودید، معنایش این است که شما از نیاز فردی دیگر از اطرافیان خودتان برای مورد توجه بودن آگاهی دارید.

o       بادکنک

خواب بادکنک به این معناست که شما نیاز دارید احساساتی که در درون تان حبس شده اند را آزاد کنید. نگه داشتن نخ بادکنک نشانگر عدم توانایی شما برای رها کردن چیزی است.

تعبیر خواب بادکنکی که بادش خالی شده این است که فکر می کنید شما از چیزی ناامید خواهید شد. باد کردن بادکنک در خواب نشان امید و بلندپروازی است.

اگر در خواب ببینید بادکنکی از دستتان رها شده به بالا می رود، تعبیرش ناامیدی یا شرایط ناخوشایند است. اگر در خواب دیدید بادکنک پایین می آید، یعنی که فکر می کنید شما باید در زندگی عملگرا تر باشید.

o       بامبو

دیدن بامبو در خواب نمادی است از غرایز بقا، قدرت و پایداری شما. دیدن بامبو در خواب می تواند به این معنا باشد که شما توانایی مقابله با فشارهای زندگی را دارید و می توانید از مشکلات و موانع جان سالم به در ببرید.

o       بانک و کارمند بانک و ورشکستگی و سرقت از بانک

دیدن خواب بانک به شما هشدار می دهد که باید مواظب اموال ارزشمند خود باشید و آن ها را در جای امنی قرار دهید. تعبیر خواب بانک می تواند داشتن ایده های ارزشمند هم باشد. اگر در خواب دیدید که ورشکست شده اید، یعنی شما از نظر جسمی یا روحی خسته هستید. دیدن خواب سرقت از بانک نشان می دهد کسی برای ویژگی های شخصیتی شما احترامی قائل نیست.

o       باتوم

تعبیر خواب باتوم این است که شما به دنبال قدرت و اعتبار هستید. تعبیر دیگر آن این است که شما مسئولیت بزرگی قبول کرده اید و اطلاعات مهمی در دست دارید.

o       باتری

تعبیر خواب باتری، منبع قدرت است. دیدن خواب باتری به این معناست که شما در تلاشی که می کنید فاقد انگیزه لازم هستید، یا از نظر جسمی و روانی خسته اید.

o       بمب

تعبیر خواب بمب این است که شما باید از مسئله ای در زندگی تان درگذرید. معنای دیگر خواب بمب این است که شما دچار نوعی سردرگمی یا خشم عاطفی شده اید.

o       بطری

تعبیر خواب بطری شکسته، یا شکست است یا برخورد خشونت آمیز. دیدن ظرف کوچک دارو نشان می دهد شما باید بیشتر به سلامت خود اهمیت بدهید. تعبیر خواب شیشه شیر بچه این است که شما برای پیشبرد امور زندگی تان نیاز به کمک دارید.

o       بچه و کودک

دیدن بچه در خواب نمادی است از خود شما یا کودک درون تان. بچه ای که در خواب می بینید ممکن است بچه خودتان باشد یا بچه فردی که می شناسید. دیدن خواب بچه نشان می دهد شما دارای ویژگی های بچه گانه مثل کنجکاوی، معصومیت، نشاط، اشتیاق برای یادگیری، رفتارهای خودجوش و غیره هستید.

تعبیر دوم خواب بچه این است که شما به دنبال سادگی هستید و می خواهید از اضطراب و مسئولیت آزاد شوید، یا آرزو دارید بندهایی که شما را به زنجیر کشیده اند بگشایید و به عمیق ترین امیدها و خواسته هایتان جامه عمل بپوشانید.

تعبیر خواب نجات دادن یک بچه این است که شما سعی دارید بخشی از خودتان را از نابودی نجات دهید.

اگر در خواب دیدید از کودک خود جدا شدید، یعنی در زندگی بیداری تان دچار مشکل و شکست شده اید و تعبیر خواب دعوای بچه ها در خواب این است که شما دچار نوعی تنش درونی هستید یا احساسات شدیدی را در درون خود سرکوب کرده اید.

اگر خواب دیدید بچه ای را جا گذاشته اید، یعنی در زنگی واقعی مسئولیت ها روی سرتان تلنبار شده اند و شما از رسیدگی به همه آن ها عاجز مانده اید و دچار استرس هستید.

o       بستن و دربِ بسته

تعبیر خواب دربِ بسته این است که شما فرصت خوبی را در زندگی تان از دست داده اید. اگر در خواب دیدید دربی را می بندید، تعبیرش این است که باید بخشی از زندگی خود را پشت سر بگذارید و آن را فراموش کنید.

o       بریدن و بریدگی

 اگر در خواب دیدید جاییتان را بریده اید، تعبیرش این است که اوضاع در بخشی از زندگی بیداری تان طبق برنامه پیش نمی رود، یا این که کسی مزاحم تان است.

اگر در خواب جاییتان را عمداً بریدید، یعنی با مسائل و مشکلات بزرگی دست به گریبان هستید و با یک دوره آشفتگی شدید در زندگی تان رو به رو شده اید.

اگر در خواب یک شیء را بریدید، تعبیرش این است که احتمالاً باید چیزی یا کسی را از زندگی تان حذف کنید و از این حذف کردن نیز آسیبی نخواهید دید.

اگر در خواب دیدید فرد دیگری دچار بریدگی شده است، تعبیرش این است که آن فرد در زندگی واقعی آن طور که باید و شاید با شما روراست نیست.

تعبیر خواب بریدگی پا این است که شما باید بیشتر روی پای خودتان بایستید، یا این که در زندگی تان عدم تعادل وجود دارد.

o       بیابان و صحرای بی آب و علف

اگر خواب دیدید در بیابان تنها مانده اید، معنایش این است که در بخشی از زندگی تان دچار سردرگمی هستید، یا در به طور کلی احساس تنهایی، انزوا و ناامیدی می کنید. چیزی در زندگی تان وجود دارد که از آن راضی نیستید.

اگر در بیابان با کس دیگری بودید، معنایش این است که شما از رابطه خود با آن فرد یا مسیری که این رابطه طی می کند ناراضی هستید.

اگر خواب دیدید تنها به حال خود رها شده اید، یعنی در زندگی کسی را ندارید که از شما حمایت کند، یا این که به نوعی احساس ناشایستگی و عدم کفایت می کنید.

o       بازی

بازی کردن در خواب نشانگر میزان پیشرفت شما در بازی زندگی است. بردن بازی به این معناست که شما در بخشی از زندگیتان عملکرد موفقیت آمیزی دارید، باختن یا بد بازی کردن نشان می دهد باید مسائل زندگی تان را از زاویه دیگری مورد ارزیابی قرار دهید و برخورد متفاوتی با آن داشته باشید. بازی کردن در خواب همچنین ممکن است به این معنا باشد که شما نسبت به فردی دیگر احساسات عشق یا خشم دارید . بسته به میزان لذت یا خشونت بازی که در خواب می بینید، یا این که در یک بخش از زندگی بیش از حد به خودتان فشار وارد می کنید.

o       باغ

تعبیر خواب باغ این است که شما درباره جنبه های مهم زندگی تان از جمله افرادی که با آن ها زمان خود را می گذرانید،  یا ایده ها و روش زندگی تان عمیقاً فکر می کنید. این خواب نشان می دهد شما در زندگی به دنبال کمی هیجان، نشاط و یا رشد شخصی هستید.

o       بی سر بودن یا بدن بی سر

دیدن یک بدن بی سر یا بی سر بودن در خواب حاکی از آن است که فکار شما آشفته و غلط هستند، یا این که شما تحت فشار روانی هستید. اگر در خواب دیدید همزمان عریان و بی سر هستید، معنایش این است که شما بیش از حد به دیگران اعتماد می کنید تا جایی که به نظر همه آدم ساده لوحی می رسید. بی سر بودن با بدن زخمی یا سوخته نشان می دهد شما به خاطر فکر هایی که در گذشته داشته اید به خودتان ضربه های مهلکی وارد کرده اید.

o       بیمارستان

دیدن بیمارستان در خواب نشان می دهد شما در مرحله ای از زندگی هستید که از نظر جسمی یا روحی نیاز به کمک دارید. شما باید از دیگران کمک بطلبید، یا بیماری پنهانی دارید که نیاز به معاینه دارد. همچنین، بیمارستان در خواب ممکن است نشان دهنده علاقه شما به کمک کردن به دیگران یا ضعف و آسیب پذیری عاطفی شما باشد.

o       بیماری یا مریض شدن

بیمار شدن در خواب نشانگر تغییرات ناخوشایند، ناامیدی، یا مشکلات عاطفی است. همچنین، بیمار شدن در خواب نشان می دهد شما قادر به حل یک مسئله خاص در زندگی بیداری تان نیستید، یا این که می خواهید با نشان دادن ضعف از زیر بار مسئولیت فرار کنید. البته خواب بیماری می تواند هشداری باشد که به شما می گوید باید بیشتر مراقب سلامتی تان باشید.

اگر خواب دیدید بیماری لاعلاج دارید، بدانید که مغزتان می خواهد به این شکل به شما یادآوری کند که دم را غنیمت بشمارید و قدر لحظه های زندگی تان بدانید.

همچنین، داشتن بیماری لاعلاج در خواب می تواند نشانگر احساس غم و غصه، ناامیدی و ترحم بر خود باشد.

داشتن بیماری روانی در خواب نشانگر :

(۱) مشکل در کنترل رفتار ناپسند در بیداری

(۲) تلاش برای کنترل یک رفتار یا عادت خجالت آور است.

o       باران

تعبیر خواب نم نم باران، کارایی و سودآوری بیشتر و لذت بردن از جنبه های آرامش بخش زندگی است.

تعبیر خواب باران شدید:

(۱) احتمال فراوانی و فرصت هایی است که برای شما پیش خواهد آمد

(۲) احساسات منفی قدرتمند

(۳) تحت فشار بودن و غم است.

o       برف

تعبیر خواب برف این است که:

(۱) شما به دنبال تعادل در زندگی هستید،

(۲) برای صداقت ارزش زیادی قائلید

(۳) کار جدیدی را با رویکردی نو آغاز خواهید کرد.

همچنین، دیدن برف در خواب ممکن است به این معنا باشد که شما احساس تنهایی، سردرگمی، یا منفعل بودن می کنید و در زندگی با موانعی رو به رو هستید.

خواب برف می تواند مربوط به عواطفی باشد که شما در بیداری نمی توانید آن ها را نشان دهید.

آب شدن برف ها در خواب نشان می دهد شما بر موانع غلبه کرده اید یا یاد گرفته اید اندیشه ها و احساسات خودتان را آزادانه تر و روشن تر بیان کنید، شما دیگر منفعل نیستید.

اگر در خواب دیدید برف به آرامی از آسمان پایین می آید، معنایش این است که از نظر عاطفی پایدار و راضی هستید.

o       بلیط

بلیط در خواب نماد ارزش مالی امور است، مثلاً ارزش پولی تلاش هایی که اخیراً در زندگی کرده اید.

بلیط در خواب ممکن است به این معنا باشد که شما برای خودتان اهدافی تعیین کرده اید، به دنبال تجربه های جدید هستید، یا جایزه ای انتظارتان را می کشد.

تعبیر خواب گم کردن بلیط این است که شما احساس می کنید یک چیز باارزش یا فرصت مهمی را از دست داده اید، یا این که احساس می کنید پیشرفت تان متوقف شده است و از همه جا مانده اید.

o       برهنگی یا لخت بودن یا عریان بودن

برهنه بودن در خواب نشان می دهد شما در زندگی بیداری به نوعی احساس ناراحتی و خجالت می کنید. این خواب می تواند نماد شروع تازه نیز باشد.

اگر در خواب لخت بودید و احساس بدی نداشتید، معنایش این است که شما خودتان را آنگونه که هستید می پذیرید و از خودتان رضایت دارید.

اما اگر احساس خوبی نداشتید، معنایش این است که شما خودتان را از جمع جدا می دانید، نگران هستید، احساس ناامنی می کنید، خودتان را مقصر می دانید یا فکر می کنید برای انجام کاری خاص آمادگی لازم را ندارید.

 

 

««برداشت از سایت شگفتی ها با مجوز مالک سایت»»